شرکت سیمان شرق

شرکت سیمان شرق

کارخانه سیمان شرق در شمال شرق شهر مشهد و قدیمی ترین کارخانه سیمان فعال کشور می باشد. اولین و تنها کوره های عمودی تولید سیمان در کشور در سال ۱۳۲۶ در مجموعه سیمان شرق به بهره برداری رسیده است. پس از آن اولین کوره دوار به ظرفیت ۳۰۰ تن در روز با تکنولوژی روز آن زمان توسط شرکت کروپ آلمان در مدار تولید قرار گرفت. با توجه به نیاز روز افزون به سیمان در استان خراسان، اولین کوره دوار در سال ۱۳۵۴ و با فناوری شرکت پبی زیوس آلمان به واحدهای تولیدی اضافه گردید.

پس از پیروزی انقلاب نیز به ترتیب طی سالهای ۷۷و ۸۹ واحدهای سوم و چهارم سیمان شرق به ترتیب با ظرفیت های ۳۰۰ تن در روز و ۳۴۰۰ تن در روز به بهره برداری رسید. عمده ماشین آلات این دو واحد نیز از کشورهای آلمان، دانمارک و فرانسه خریداری گردید.

لازم به ذکر است مجموعه ی سیمان شرق دارای واحد تولید آهک صنعتی با ۲ کوره و با ظرفیت ۵۵۰ تن در روز می باشد که این دو کوره نیز در سال ۱۳۷۴ به بهره برداری رسیده است.

شرکت حمل و نقل سپهر مشهد و شرکت معادن زغال سنگ شرق از زیرمجموعه های شرکت سیمان شرق می باشند. در حال حاضر دو واحد فعال سیمان خاکستری به ظرفیت ۲.۱ میلیون تن در سال، سیمان سفید به ظرفیت ۳۱۵ هزار تن درسال، آهک صنعتی به ظرفیت ۱۶۵ هزار تن در سال، بخش عمده ای از نیازسیمان در شرق کشور را تامین می نمایند.


ارتباط با سیمان شرق

آدرس

تهران، میدان آرژانتین، خیابان الوند، پلاک ۱۱، طبقه دوم

ایمیل

info@sharghcement.ir

تلفن

۰۲۱-۸۸۶۴۱۳۹۴– ۸۸۸۷۷۰۳۴
۰۲۱-۸۸۶۷۷۰۵۵– ۸۸۶۷۷۹۳۳

فاکس

۰۲۱-۸۸۶۷۷۰۵۵– ۸۸۶۷۷۹۳۳
۰۲۱-۸۸۶۴۱۳۹۴– ۸۸۸۷۷۰۳۴


کارخانه

آدرس

مشهد جاده کلات سه راهی سیمان (بعد از روستای فاز) کیلومتر ۸ جاده اختصاصی کارخانجات سیمان مشهد

ایمیل

info@sharghcement.ir

تلفن

۰۵۱-۳۲۶۴۳۷۲۰

فاکس

۰۵۱-۳۲۶۴۳۷۲۳